Należy mieć świadomość, że obecnie zakup prezentu na święta dla taty jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilkanaście lat temu. na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo bardzo wysokiej jakości produktów renomowanych producentów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że ludzie mają problem z podjęciem właściwej decyzji. Rekomendowane jest postawienie na produkt, który od razu nie zostanie odłożony w kąt. Doskonałym przykładem może być świetna książka. Jaka pozycja najlepiej sprawdzi się, jako prezent na święta dla taty – wysokiej jakości?

Factfulness”, Hans Rosling

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle wciągająca lektura dla wszystkich ojców, którzy są ciekawi świata. Pozycja skierowana jest do wszystkich osób, które mają już dość negatywnych informacji dotyczących bardzo złej kondycji planety czy cywilizacji. Autor jednoznacznie pokazuje, że pesymistyczne myślenie nie ma praktycznie żadnej racji bytu. W najprostszym możliwym ujęciu dynamicznie rozwijające się technologie, a także poprawiająca się z roku na rok jakość życia powinny ludzi napawać optymizmem. Hans Rosling w niezwykle fascynujący sposób opisał cały mechanizm, który jest odpowiedzialny za błędne postrzeganie rzeczywistości przez ludzi. 

“Pokój bez widoku”, Grzegorz Gortat

Jest to z kolei świetna książka dla mężczyzn, którzy są miłośnikami mrocznych thrillerów. Należy mieć świadomość, że John M. Godart po zrobieniu zawrotnej kariery piłkarskiej za granicą, a także otrzymaniu licznych tytułów, postanowił wrócić do Polski. Następnie na rodzimej ziemi rozpoczął przygotowania mieszkania, które będzie w stanie zmieścić jego ogromny księgozbiór. Główny bohater pewnego popołudnia spotkał się z agentem nieruchomości w mieszkaniu, które było zlokalizowane w opuszczonej fabryce. W momencie, gdy mężczyzna opuścił pomieszczenie, a Michał Godurć uświadomił sobie, że jedyną rzeczą widoczną po odsłonięciu zasłon jest zamurowane okno, wpadł w ogromny popłoch. Dlaczego ktoś postanowił w taki sposób pogrywać sobie z bardzo utytułowanym pisarzem?